آمبولیزاسیون پروستات

آمبولیزیشن پروستات تكنیكی ایمن و با كیفیت بسیار مناسب به عنوان روشی نوین در دنیا در درمان بزرگی خوشخیم، پروستات (BPH– benign prostatic hyperplasia) می باشد. 
 
بزرگی خوشخیم پروستات در بیش از نیمی از مردان بالای 60 سال مشاهده میگردد كه دارای علائمی نظیر : تكرر ادرار، احتباس ادرار نیاز فوری به دفع ادرار و كاهش جریان ادراری می باشد. 
 
 
تكنیك انجام آمبولیزاسیون چیست؟ 
 
در این روش بدون استفاده از بیهوشی و تیغ جراحی، بافت پروستات حجیم شده از طریق بستن شریان های اصلی آن كوچك می شود.روش كار بدین گونه است كه كاتتر نازكی از طریق شریان كشاله ران وارد گردش خون بیمار شده و پس از رسیدن این لوله به شریان تغذیه كننده پروستات، مواد آمبولیزان تزریق شده و باعث مسدود شدن شریان و كاهش فلوی شریانی به پروستات و در نتیجه كوچك شدن پروستات می شود. پس از كوچك شدن پروستات و برداشته شدن اثر فشاری از روی آن، علائم بیماران به میزان قابل توجهی بهبود می یابد. 
 
 
بیماران كاندید آمبولیزاسیون پروستات چه كسانی هستند؟ 
 
بیماران ایده آل برای آمبولیزاسیون پروستات، بیماران مبتلا به بزرگی خوشخیم پروستات هستند كه با درمان های دارویی بهبود نیافته اند و یا به دلیل سن بالا و بیماری های قلبی عروقی، امكان جراحی برای آنها وجود ندارد. 
 
  
مزایای آمبولیزاسیون پروستات در مقایسه با سایر درمان ها چیست؟ 
 
1-   نداشتن عوارض جانبی كه در درمانهای رایج طبی رویت می شوند. 
 
2-   اجتناب از تروماهای فیزیكی ناشی از جراحی 
 
3-   عدم بستری شدن و بازگشت به فعالیت های عادی بعد از 24 ساعت 
 
4-   عدم نیاز به بیهوشی 
 
5-   كاهش میزان عوارض در مقایسه با سیار روشهای درمانی مانند كاهش میزان عارضه اختلال عملكرد جنس بعد از انجام این پروسه 
 
عدم وجود خونریزی كه به طور شایع در روش جراحی پروستات (TURP) دیده می شود.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :